Tottaly Spies – Špionky

Francouzský seriál Tottaly Spies neboli česky Špionky se díky Disney Channel dostal už i do jihovýchodní Asie. Právě francouzská společnost Marathon Production začala v roce 2002 s veleúspěšným produktem, který v roce 2008 vyrobil pátou a zároveň také poslední sérii. Popularita Špionek se nešíří jen televizí a Disney Channel, ale také přes video, hry Tottaly Spies – Špionky či komiks, který vychází každý měsíc ve Švédsku.

Celkem ve 130 epizodách, které se rozprostřely mezi pět sezon, se objevují hlavní hrdinky tohoto animovaného seriálu. Samantha, Clover a Alex jsou špionkami pro organizaci WOOHP, které šéfuje Jerry Lewis. Příjmení Špionek nebyla uvedena, takže jsou neznámá, nebo vůbec neexistují.

Nejvíce inteligentní, vyzrála a odpovědná je Sam. Dívka se zeleným kostýmem řídí většinu akcí a snaží se své kamarádky ochránit. Clover nosí středně dlouhé blond vlasy. Červená špionka zbylé holky také někdy vede, jinak ale spíše propadá módě, nakupování a klukům. O to všechno pak soupeří s jejím školním nepřítelem Mandy, se kterou se dostane do sporu v každé epizodě. Alex chodí oblékaná ve žlutém, má krátké vlasy a tmavou pleť. Někdy je nemotorná, zato vyniká ve sportu. Tak, jako její kamarádky, se ani nežene za kluky.

Zakladatelem a správcem organizace WHOOP, kam Špionky patří je Jerry. Zkratka znamená Světová organizace pro ochranu lidí. Jerry je velmi vážený britský gentleman a hlavní mozek celé party. Vždy vybavuje Špionky plány, nápady k tomu, aby chránil svět. Zároveň drží identitu dívek v tajnosti. Špionky se na něj ale někdy pořádně zlobí, protože na své mise je může povolat kdykoliv. Jak už to ale bývá, vše vždy dobře dopadne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *