Phineas a Ferb

Pánové Dan Povenmire a Jeff „Swampy“ Marsh vymysleli v roce 2007 velmi zajímavý projekt. Vymysleli dva animované nevlastní bratry, které pak zařadili na Disney Channel. Seriál nese název právě dvou hlavních hrdinů – tedy Phineas a Ferb a stal se velmi oblíbeným pro všechny diváky Disney Channel.

Tento animovaný televizní seriál ukazuje na dobrodružství dvou nevlastních bratrů Phinease a Ferba. Phineas, který má hlavu ve tvaru trojúhelníku, žije společně s Ferbem ve městě Danville. V každé epizodě této animované komedie se bratři snaží vymyslet, jak zažehnat prázdninovou nudu. A nutno říct, povede se jim to vždy.

Jedne z tvůrců – Dan Povenmire, našel inspiraci na seriál u své matky. Ta mu jako malému řekla, aby nezahálel žádným dnem a aby se jej snažil využít. A tak se tento děj přenesl na hrdiny Phinease a Ferba. Proto se třeba jednoho dne vezmou a postaví horskou dráhu nebo pomáhají s projektem na Marsu. Napadne je snad každá činnost, která se jen trošku dá, někdy ani to ne, zrealizovat.

Jak už to ale bývá, svou práci nemají Phineas a Ferb jednoduchou. Do cesty se jim staví sestra Candace Flynn, která je doslova posedlá, aby jim plány zkazila. Navíc její mamka požaduje, aby je o všem informovala, kluci to tedy nemají jednoduché. A aby toho nebylo málo, mají doma domácího mazlíčka. Ne však ledajakého – o společnost se jim stará ptakopysk Perry. Ten je však zároveň tajným agentem pro všechna zvířata vládní organizace zvané Owca. Ta bojuje proti zlému Dr. Heinz Doofenshmirtzovi. Diváci seriálu Phineas a Ferb se tak ve dvou sériích, když se třetí natáčí, nudit ani nemohou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *