Lilo a Stitch

V roce 2002 vyrobila továrna Walt Disney populární animovaný film Lilo & Stitch. Režiséři Chris Sanders a Dean DeBlois vytvořili druhý ze tří animovaných filmů ve studiu Walt Disney Feature Animation Florida. Lilo & Stitch byl nominován na nejlepší animovaný film a proto tvůrci neváhali a začali natáčet také televizní seriál. Celkem tři série Lilo & Stitch byly natáčeny mezi lety 2003 až 2006 a na kanálu Disney Channel se staly taháky.

Jednou z hlavních postav seriálu Lilo & Stitch je Dr. Jumba Jookiba. Ten je členem galaktických vládních výzkumů, nemá ale daleko také nelegálním experimentů. Jedním z nich je i Experiment 626, který má vytvořit agresivního a mazaného tvora, který by byl téměř nezničitelný. To se Jumbovi také povede, ale když je 626 posílán lodí Captain Gantu’s ship na asteroid, uteče na Zemi.

Jumba společně s agentem Pleakleyem mají 626 diskrétně najít, ale to se nepovede a jejich tvor je na Zemi, kde přistane na Hawai. Avšak brzy je chycen a převezen do útulku, jelikož si místní myslí, že je druhem psa. A do toho se začíná odehrávat hlavní děj. Dvě sestry – Nani a Lilo Pelekai přišly brzy o rodiče. A tak se devatenáctiletá Nani musí o Lilo postarat. Ve škole není Lilo oblíbená aproto se rozhodne, že si chce pořídit mazlíčka. Ačkoliv je její starší sestra proti, svolí.

V útulku se Lilo ihned zamiluje do podivína 626, kterého si také vezme domů a dá mu jméno Stitch. A tím nekonečné dobrodružství začíná. I když Stitch na začátku dělá jeden problém zadruhé, Lilo jej dokáže zkrotit a stane se z nich nerozlučná dvojice. Proti je ale doktor Jumba, který svůj nepovedený projekt za každou cenu chce odvést zpátky. Modré příšerka Stitch se ale nedá a s pomocí dvou sester na Zemi zůstává.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *