Americký Drak

Animovaný seriál Americký drak vlétl na obrazovky Disney Channel v roce 2005. Americký 2D seriál pak měl poslední epizodu vysílanou prvního září roku 2007. I tak se ale dokázal stát dosti populárním. Hlavní hrdina Jake Long provádí po dvaapadesáti epizodách, které magický Americký drak nabízí.

Dobrodružná animovaná komedie se stala na Disney Channel tahákem. Třináctiletý čínsko – americký chlapec, který rád jezdí na skateboardu, Jake Long má jedno velké tajemství, které musí už v tak nízkém věku zadržet. Potomek čínské kultury, reprezentant dokonalosti a potomek přírody, dokázal otevřít svůj potenciál a může se změnit v draka. Jake zdědil své schopnosti po dědečkovi z matčiny strany.

Právě dědeček Luong Lao Shi hraje jednu z hlavních rolí. Luong je Dragon Master, který učí a chrání magické schopnosti. Společně s kamarádem Fu Dog tyto funkce vykonávají. Je to hlavně šestistiletý Fu, který malého Jake učí. Jacob Lucas „Jake“ Long se jeví jako líné dítě, které ve druhé sérii dovrší čtrnácti let, ale ve skutečnosti, tajně, je drakem. Svými schopnostmi brání New York City, zatímco získává stále nové dovednosti, aby se z něj stal první American Dragon. Přes den se chová jako puberťák, v noci se ale změní, bojuje proti monstrům a chrání svou rodinu. Jake má zároveň mladší sestru Haley Long. Ta je inteligentní a talentovaná. Jake pak v šoku zjišťuje, že právě jeho sestra je druhým Americkým drakem v pořadí.

Jake Longa po epizodách provázejí také přátelé. Jeho nejlepším kamarádem je Arthur „Spud“ P. Spudinski. Maniak do svého přenosného počítače. Spud má rovněž zřejmě kouzelnický potenciál. Další kamarádkou seriálového hrdiny je Trixie Carter. Největší zájem jeví Jake o Rose. Rose má na ruce znaménko, které připomíná Čínského draka. Narodila se jako dvojče, ale od rodiny Huntsman byla odvezena. Jake se později dozví, že Rose je Huntsgirl , to stejné se stane i naopak. Jake se snaží o to, aby Rose nezapadla do klanu Huntsclan, což se taky povede. Rose zase pomáhá bojovat Jakeovi proti Dark Dragoovi. Hlavní Jakeovým protivníkem je dvojče Rose Huntsman. Silák a vůdce Huntsclan se snaží všem pořádně znepříjemnit život. Ale jak už to bývá, Jake Long je úspěšnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *